newsletter

28 września 2023
newsletter nr
15
Aktualności

Solidarnie w szczytnym celu

Podczas jubileuszowej 50. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE, która odbędzie się w dniach 2-4 października 2023 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi, wszyscy uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w aukcji charytatywnej na rzecz naszej koleżanki z branży Eweliny Rabsztyn. Tę szlachetną inicjatywę wsparli operatorzy, nadawcy, sponsorzy i uczestnicy konferencji, w tym AKPA Polska Press, wystawiając liczne fanty do licytacji. Aukcja będzie miała miejsce podczas wieczoru powitalnego. Więcej informacji: https://konferencjepike.pl/aukcja/

50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE to największe spotkanie sektora medialnego i telekomunikacyjnego, które od lat stanowi neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w rejonie CEE.

Najważniejsze zagadnienia prezentacji i dyskusji panelowych:
-    Wartości będące fundamentem współczesnej demokracji - Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce
-    Wyzwania cyfrowej dekady - prowadzący Jacek Oko, Prezes UKE
-    Jak chronić i budować infrastrukturę w świecie VUCA - z udziałem ekspertów z USA, Polski, Niemiec oraz Ukrainy.          
-    Wyzwania światłowodowego rynku telekomunikacyjnego w Europie - z udziałem operatorów hurtowych z Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hiszpani, Niemiec i Francji
-    Inwestycje w telekomunikacji w dobie inflacji
-    Ratujmy Telewizje Lokalne - misja i finansowanie
-    Najważniejszy jest widz - perspektywa rynku medialnego 2030
-    Potencjał ukraińskiej widowni w Polsce
-    Międzynarodowe wyzwania w walce z piractwem
-    Jak technologie AI mogą wspierać i rozwijać rynek wideo.

Przewodni temat tegorocznej konferencji to "Media i telekomunikacja w dobie AI". Program jubileuszowego jesiennego spotkania przewiduje zarówno dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenę zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu, regulatorów i ekspertów szczególnie w okresie przedwyborczym oraz agresji Rosji na Ukrainę. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni znakomici goście - przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych, a także instytucji regulacyjnych, Parlamentu oraz Rządu.

W trakcie wieczornej gali zostanie rozstrzygnięty konkurs o nagrodę "Tytanowego Oka" oraz wręczona zostanie najbardziej prestiżowa nagroda w środowisku operatorów kablowych "Złota PIKE". Konferencja zakończy się koncertem TVN Warner Bros. Discovery, który obchodzi 100-lecie swojej działalności.

Więcej informacji TV

W obiektywie AKPA

BBC Earth z nową szatą graficzną

Uprzejmie informujemy, że kanały BBC Earth (ID: 409) oraz BBC Earth HD (ID: 260) odświeżyły dziś swoją oprawę graficzną, w tym logotyp.

BBC Earth to kanał o profilu edukacyjnym przybliżającym widzom piękno otaczającej nas natury - poczynając... więcej

Kanał MIXTAPE z nowym logo


Uprzejmie informujemy, że kanały MIXTAPE (ID: 926) oraz MIXTAPE HD (ID: 930) odświeżyły swoją oprawę graficzną, w tym logotyp.

MIXTAPE to kanał prezentujący klipy muzyczne z gatunku hip-hop, reggae oraz różnych odmian rapu. Grupa docelowa... więcej

Kanały TV 4 i TV 6 w nowej odsłonie

Uprzejmie informujemy, że kanały TV 4 (ID: 18), TV 4 HD (ID: 698), TV 6 (ID: 268) i TV 6 HD (ID: 779) odświeżyły swoją oprawę graficzną, w tym logotypy.

Czwórka (TV 4) i Szóstka (TV 6) to ogólnopolskie i... więcej
Niniejsza wiadomość zawiera informacje przeznaczone wyłącznie dla wymienionego adresata (adresatów), które są poufne oraz prawnie chronione. Jeżeli nie są Państwo jej adresatem, prosimy o powiadomienie o tym nadawcy oraz trwałe jej usunięcie. Dziękujemy. W przypadku jakichkolwiek uwag odnośnie działania newslettera bądź jego zawartości prosimy o informację na adres pr@akpa.pl. Subskrypcja/Rezygnacja z newslettera: kliknij tutaj

© Copyright 2012-2023 by AKPA