newsletter

26 maja 2023
newsletter nr
09
Aktualności

Premiera dokumentu "Dzieciństwo Iwony Wieczorek" na vodylla.pl

Sprawą Iwony Wieczorek od 13 lat żyje cała Polska. Nad ranem 17 lipca 2010 roku 19-latka nie wróciła do domu z sopockiego klubu, gdzie bawiła się ze znajomymi. Od tamtej pory słuch o niej zaginął. W mediach bezustannie ukazują się kolejne teorie spiskowe, które nie tylko na nowo tworzą medialny szum, ale przede wszystkim wzbudzają skrajne emocje u członków jej rodziny i otwierają niezabliźnione do końca rany. Większość Polaków jest w stanie powiedzieć kilka słów o głośnej sprawie, jednak ilu z nich umie odpowiedzieć na pytania takie jak: "Jakim dzieckiem była Iwona Wieczorek?", "Jaki miała charakter?" czy "Jakiego koloru były jej oczy?".

25 maja w warszawskiej sali projekcyjnej Universus Studio odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego "Dzieciństwo Iwony Wieczorek" produkcji R.D.F. Entertainment, właściciela VODYLLI. Główną misją materiału było przedstawienie widzom Iwony nie tylko z perspektywy ostatnich chwil przed jej zaginięciem, ale przede wszystkim pokazanie okresu jej dzieciństwa, czasów szkolnych, nastoletnich i drobiazgów z życia codziennego. Nad rzetelnością filmu czuwała Iwona Kinda, matka Iwony Wieczorek, która udzieliła obszernego wywiadu na temat swojej córki i podzieliła się niepublikowanymi wcześniej archiwalnymi zdjęciami rodzinnymi. Często mówi się, że czas leczy rany. Iwona Kinda wciąż jednak nieustępliwie walczy nad rozwiązaniem męczącej zagadki i jak sama wspomina, uważa to za swój jedyny cel w życiu. "Dla mnie chwila, w której poczułam, że coś się z nią stało, była bardzo trudna. Tego nie da się opisać, ubrać nawet w piękne słowa. Ja mam Iwonę w sercu. W dalszym ciągu będę jej szukać, cokolwiek się zadzieje. Poproszę Boga, żebym wytrwała do końca. Przyjdzie taki dzień, kiedy dowiem się, co tam naprawdę się stało. To cel w moim życiu" - powiedziała Iwona Kinda. "Chciałabym, aby widzowie popatrzyli na Iwonę jako dorastającą, wkraczającą w dorosłe życie dziewczynę. Chcę przywrócić jej godność, człowieczeństwo - to wszystko, z czego została okradziona. Każdy wie z czym się borykam, jakie słowa padają pod adresem Iwony. Chcę pokazać, że była wspaniała i jest dla mnie najważniejsza" - dodała.

Rozmowę, której widzowie mogą posłuchać w dokumencie przeprowadziła dziennikarka Angelika Swoboda. "W mediach jest dużo informacji o Iwonie. W zasadzie każdemu wydaje się, że wie co się z nią stało. Chciałam dowiedzieć się więcej o niej samej, o relacji z mamą. Najważniejsze było dla mnie pokazanie kobiety, która ma pasje, marzenia, plany, emocje, a nie powielanie schematów z forów policyjnych czy mediów społecznościowych. Rozmowy z mamą Iwony zawsze są dla mnie trudne, chociaż rozmawiamy już od wielu lat przy różnych okazjach. Nie ukrywam, że za każdym razem mnie wzruszają. Mama Iwony zawsze umie powiedzieć coś szczerego, osobistego i emocjonalnego" - powiedziała Angelika Swoboda. "Zdecydowaliśmy, że ten materiał będzie dostępny dla wszystkich, o każdej porze na platformie vodylla.pl, która niedawno powstała. Wiedzieliśmy, że Angelika Swoboda zrobiła kiedyś świetny wywiad z panią Iwoną. Myślałem, że tworzenie kolejnego reportażu o tej sprawie jest bez sensu. Dla mnie istotną rzeczą było poznać osobę, o której cała Polska mówi. Większość zna Iwonę z ostatnich dwóch godzin przed jej zaginięciem. Dziewczyna wyszła z imprezy i nagle ślad się urwał. Kim ona była? Nikt nie wie. Miliony ludzi mówi o tej sprawie, a setki tysięcy dyskutuje na forach, nie wiedząc zupełnie o kim mówią" - powiedział Przemysław Petryszyn, producent filmu, a jednocześnie właściciel platformy vodylla.pl. "Jest bardzo dużo ludzi, którzy są w podobnej sytuacji co mama Iwony. Ten film jest dla nich. Chociaż ich nie znam, to jestem z nimi całym sercem. Widz powinien obejrzeć ten materiał, ponieważ oprócz historii, którą opowiada mama Iwony, wypowiada się również trzech specjalistów" - dodał. Swą wiedzą, doświadczeniem, a przede wszystkim przemyśleniami na temat nierozwikłanej wciąż sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek podzielili się w materiale również: detektyw Arkadiusz Andała, medioznawca UW dr hab. Jacek Wasilewski oraz zmarły w 2021 roku dziennikarz śledczy Janusz Szostak.

Vodylla.pl to platforma streamingowa dedykowana przede wszystkim dorosłym widzom, którzy lubią mocne kino sensacyjne. Publikowane materiały poruszają takie tematy jak polityka, konflikty zbrojne, historia czy misje elitarnych sił specjalnych. Na świat Vodylli składają się mocne dokumenty kinowe, w tym nagradzane światowe hity, krótsze dokumenty telewizyjne oraz unikalne mini seriale i wieloodcinkowe seriale dokumentalne. Wkrótce do powiększanej o przebojowe dokumenty i formaty rozrywkowe biblioteki zagranicznych filmów dołączą wyjątkowe, oryginalne produkcje dokumentalne RDF Entertainment.

Film dokumentalny "Dzieciństwo Iwony Wieczorek" będzie dostępny na platformie vodylla.pl już od 26 maja.

Bezpłatne materiały prasowe AKPA z wydarzenia:

Więcej informacji TV

W obiektywie AKPA

Eurosport 4K wyemituje French Open 2023

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zbliżającym się WTA French Open 2023, który odbędzie się w dniach 28 maja - 11 czerwca br., kanał Eurosport 4K (ID: 951) wznawia emisję na czas trwania wydarzenia. Redakcja sportowa AKPA przygotowała... więcej

STOPKLATKA z nowym logo

Uprzejmie informujemy, że 7 kwietnia br. kanały z portfolio Grupy Kino Polska S.A - STOPKLATKA (ID: 633) oraz STOPKLATKA HD (ID: 634) odświeżą swoją oprawę graficzną, w tym logotyp.

STOPKLATKA i STOPKLATKA HD to kanały oferujące bogaty przekrój kina... więcej
Niniejsza wiadomość zawiera informacje przeznaczone wyłącznie dla wymienionego adresata (adresatów), które są poufne oraz prawnie chronione. Jeżeli nie są Państwo jej adresatem, prosimy o powiadomienie o tym nadawcy oraz trwałe jej usunięcie. Dziękujemy. W przypadku jakichkolwiek uwag odnośnie działania newslettera bądź jego zawartości prosimy o informację na adres pr@akpa.pl. Subskrypcja/Rezygnacja z newslettera: kliknij tutaj

© Copyright 2012-2024 by AKPA